Search in the website:

08/04/2018

Pub Quiz

Event info

Date: 08/04/2018
Event: https://www.facebook.com/events/437090876719875/

Dla każdego uczestnika PROMOCJE na barze 😉
Serdecznie zapraszamy Wszystkich miłośników umysłowego wysiłku do B4 na znaną i uwielbianą zabawę z PubQuiz Kraków!

Zbierz drużynę, odpowiadaj na pytania i zgarniaj nagrody, w tym gotówkę i alkohol!

Czym jest PubQuiz?

Quiz to forma rozrywki intelektualnej polegająca na sprawdzaniu posiadanych wiadomości z różnych dziedzin, np. kino, sport, geografia, muzyka, media itp.

PubQuiz składa się z 9 kategorii po 5 pytań w każdej z nich. Prowadzący czyta lub wyświetla pytania, a drużyny zapisują ich rozwiązania na specjalnej karcie odpowiedzi. Cały Quiz dzieli się na 3 rundy, po kategorii 3, 6 i 9 następuje przerwa w trakcie której możecie wyskoczyć na piwo do baru, na fajkę do palarni, czy do toalety, w tym czasie także wymieniacie się kartami odpowiedzi, a prowadzący podaje prawidłowe rozwiązania i sprawdzacie swoje karty nawzajem. Za każdą prawidłową odpowiedź drużyna otrzymuje jeden punkt, a za odpowiedź błędną lub jej brak – zero. Wygrywa drużyna, która uzyska najwięcej punktów.
Oczywiście, jak w każdej grze, na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, na przykład: gotówka oraz alkohol wszelakiej maści od butelki wódki, aż do tacy szotów.
W nowym sezonie wygrywają aż cztery drużyny! Ostatnia nagroda jest przekazywana drużynie, która była najbliżej odpowiedzi w Dogrywce, a nie wygrała żadnej z pierwszych trzech nagród.
PubQuiz jest doskonałym sposobem na sprawdzenie posiadanej wiedzy oraz oryginalną formą spędzania wolnego czasu ze znajomymi.
A wszystko pod szyldem zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy!

Uczestnicy
Liczba uczestników biorących udział w grze jest dowolna. Mogą to być pojedyncze osoby lub drużyny, których skład również nie jest limitowany. Każda z drużyn wymyśla swoją nazwę i możemy ruszać do gry!

Rundy

Pomiędzy każdym pytaniem jest czas (około 1 minuty) na zastanowienie się nad odpowiedzią, a pomiędzy rundami dłuższa 5-10 minutowa przerwa. Każda kategoria dotyczy innej dziedziny wiedzy.
Przykładowy zestaw kategorii to:
– wiedza ogólna (pytania dotyczyć mogą… wszystkiego, np. seriali telewizyjnych, sportu, polityki, wydarzeń ostatniego tygodnia),
– slajdy (wyświetlane są slajdy, na których należy np. rozpoznać celebrytę),
– muzyka (po usłyszeniu fragmentu utworu, teledysku bądź covera należy podać jego wykonawcę),
– nauka (sprawdzian wiedzy z geografii, biologii i medycyny, fizyki itd.),
– inne (prawda czy fałsz, mniej, więcej lub tyle samo, cytaty, kulinaria).
Dogrywka

Po zakończeniu głównej części Quizu, czyli po zaprezentowaniu wszystkich pytań z 9 kategorii, od razu będzie przeprowadzona dogrywka. Biorą w niej udział wszystkie drużyny i odpowiedź na pytanie jest drużynowa. Pytanie dogrywkowe będzie dotyczyło liczby, a drużyna, która będzie najbliżej odpowiedzi prawidłowej wygrywa.

W przypadku, gdy w Quizie zasadniczym któreś drużyny miały tyle samo punktów, wynik dogrywki rozstrzyga ich miejsce w tabeli głównej. W ten sposób poznajemy 3 najlepsze drużyny, nawet jeżeli w części głównej miały tyle samo punktów.

Następnie z pozostałych drużyn, które brały udział w Quizie a nie zdobyły nagród, system typuje drużynę, która była najbliżej odpowiedzi prawidłowej w dogrywce i to do niej trafia nagroda dodatkowa!

Rezerwacja miejsc pod numerem telefonu: 515 232 744
(nie jest konieczna, ale baaardzo mile widziana)

Świetna zabawa gwarantowana!